
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 20 mm |
| Width | 20 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 144 |
| Height | 1.6 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 100 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, EBI/EMI, I²C, I²S, IrDA, SD, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 512 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 104 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of ADC Channels | 2 |
| Max Frequency | 100 MHz |
| RAM Size | 128 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of PWM Channels | 8 |
| Number of Programmable I/O | 104 |
| Number of SPI Channels | 3 |
| Number of Timers/Counters | 8 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Number of UART Channels | 6 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Max Clock Frequency | 100 MHz |
Stock: 276
Distributors
pcbx
Unit Price$8.21673
Ext.Price$8.21673
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.21673 | $8.21673 |
| 10 | $6.50174 | $65.01740 |
| 25 | $5.75710 | $143.92750 |
| 50 | $5.66270 | $283.13500 |
| 100 | $5.56987 | $556.98700 |
| 300 | $5.56647 | $1669.94100 |
| 500 | $5.56303 | $2781.51500 |
